vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

04.07.2016

Zbliża się czas ogłoszenia list zakwalifikowanych do szkół. Informujemy, że z wynikami rekrutacji będzie można zapoznać się:

- na listach wywieszonych w szkołach (przypominamy, że jest to jedyna formalnie wiążąca forma publikacji wyników rekrutacji),

- po zalogowaniu się w systemie na konto kandydata,

- za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! (aplikacja sama poinformuje o wynikach niezwłocznie po ich opublikowaniu) – dla użytkowników systemu Android.

Aplikację można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo

Szanowny Absolwencie!

02.04.2015

Masz 16 lat i podejmujesz dojrzałą decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, w której chcesz czuć się dobrze, swobodnie, gdzie osiągniesz wyniki na miarę swoich oczekiwań.

Bądź zorientowany na efekt

Określ swoje zainteresowania. Pomyśl, co chciałbyś w przyszłości robić. Twoje przyszłe zajęcie nie musi pokrywać się z hobby. Kochając konie, nie musisz zostawać weterynarzem czy hodowcą koni - możesz być biznesmenem, który przejażdżki konne będzie traktował jak relaks po pracy.

Oceń swoje możliwości, ale nie tak, żeby zaimponować koleżankom, czy kolegom, a w sposób rzeczywisty. Ty najlepiej wiesz, kiedy dobre oceny były efektem Twojej ciężkiej pracy.

Nie kieruj się w swoim wyborze tym, gdzie idą koledzy. Dobrze jest w nowej szkole mieć starego kumpla, ale trzy, cztery lata szybko upłyną, a przyszłość jest Twoja - nie kolegi. Nie lekceważ rad rodziców, rozważ je wnikliwie. Decyzja niech będzie uzgodniona i niech uwzględnia Twoje pragnienia.

To proste: wybierasz tę szkołę, która w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania.

Powodzenia
Marek Chojnowski - Starosta Ełcki